Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne

Reklama

wt., 07/30/2019 - 13:37 -- izabela.szkatula

Polski zawodnik grupy INEOS - Michał Kwiatkowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż w tym roku nie wystąpi w Tour de Pologne.

„Nie jestem człowiekiem, który zmienia plany, ale niestety tym razem przyszedł taki moment. Kocham Tour de Pologne i mam z nim niezwykle ciepłe wspomnienia, ale w tym roku niestety nie wystartuję" - napisał kolarz.

„Teraz, tuż po zakończeniu Tour de France wiem, że potrzebny mi jest odpoczynek, o który moje ciało woła od tak dawna. To nie jest sezon, o jakim marzyłem i przyszedł czas na refleksję, ułożenie sobie wszystkiego i przełożenie w pozytyw ciężkich wyścigów z 2018 roku na przyszłość. Mam nadzieję, że niedługo wróci przyjemność z jazdy na rowerze i jestem pewny, że jeszcze wygram, któryś z wielkich wyścigów. Życzę wszystkim świetnego Tour de Pologne. Decyzja o opuszczeniu wyścigu przed polskimi fanami była niezwykle trudna. Zamierzam śledzić wydarzenia na trasie i mam nadzieję, że moi koledzy z zespołu zrobią świetne widowisko" - zakończył Kwiatkowski.

Kolarz ma na koncie zwycięstwo w zeszłorocznej edycji Tour de Pologne. W 2012 roku zajął natomiast drugą pozycję. 

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama