Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Lotto Soudal pojedzie w czwartym etapie TdP

Reklama

wt., 08/06/2019 - 11:32 -- izabela.szkatula

Lotto Soudal podjęło decyzję odnośnie startu w czwartym etapie Tour de Pologne. "W hołdzie zmarłego Bjorga Lambrechta, Lotto Soudal stanie na starcie zneutralizowanego czwartego etapu - poinformował zespół w oficjalnym komunikacie.

Po około 30 km od startu nastąpiło załamanie pogody i zaczął padać rzęsisty deszcz. W takich okolicznościach jadący dość szybko Lambrecht wpadł w przepust na drodze. Kolarz musiał być reanimowany, na miejsce natychmiast wezwano pogotowie, a później także helikopter, który miał zabrać go do szpitala.
Obrażenia okazały się rozległe, od razu pojawiły się obawy o życie kolarza. Lekarz wyścigu zjawił się przy nim bardzo szybko. Lambrechtowi udało się przywrócić funkcje życiowe, ale jego stan był na tyle poważny, że nie pozwalał na transport helikopterem. Ostatecznie został przekazany zespołowi reanimacyjnemu w szpitalu w Rybniku. Tam kolarz zmarł.
Tuż po dramatycznych wydarzeniach na trasie organizatorzy wydali oficjalny komunikat. "Z szacunku dla zmarłego Bjorga Lambrechta organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal" - czytamy w komunikacie organizatorów.
We wtorkowe przedpołudnie grupa Lotto Soudal poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w hołdzie zmarłego kolarza zamierza stawić się na starcie zneutralizowanego etapu.
"W hołdzie zmarłego Bjorga Lambrechta, Lotto Soudal stanie na starcie czwartego, zneutralizowanego etapu" - poinformowało Lotto Soudal.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama