Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kolarstwo. Rafał Majka zabrał głos po wyścigu w ZEA. "Ostatnie 48 godziny były niełatwym doświadczen

Reklama

pon., 03/02/2020 - 15:47 -- moderator2

Wyścig UAE Tour został przerwany po pięciu etapach. Wszystko z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch pracowników UAE Team Emirates: mechanika i masażysty. Z obawy o zdrowie pozostałych uczestników wyścigu zdecydowano o zawieszeniu rywalizacji i skierowaniu kolarzy i pracowników zespołów na kwarantannę do pięciogwiazdkowego hotelu YAS Island w Abu Zabi. 

Wszyscy przeszli niezbędne badania, na których wyniki czekali kilkadziesiąt godzin. Po ich przeprowadzeniu okazało się, że nie wykryto nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Głos w tej sprawie zabrał Rafał Majka.

17055287085247961433-2.jpg

- Ostatnie 48 godzin było dla wszystkich kolarzy i członków ekip niełatwym doświadczeniem. Organizatorzy i władze ZEA musiały podjąć trudne decyzje, które wpłynęły na odwołanie wyścigu i rozpoczęcie badań na obecność wirusa. Poddano nas badaniu w środku nocy i uwierzcie, że to nic miłego, a każdy z nas przeżywał tą całą sytuację na swój sposób. Jako kolarze rywalizujemy ze sobą na trasach różnych wyścigów - przekazał za pośrednictwem Facebooka Majka.

Polski kolarz uspokoił swoich kibiców. - Chciałbym oświadczyć, że Rafał Majka nie jest zakażony koronawirusem - dodał. Już wkrótce brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wróci do rywalizacji.

Autor: 
Łukasz Witczyk
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama