Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

TRANSSEKSUALNI SPRINTERZY WYGRYWAJĄ. NATURALNE SAMICE BEZ SZANS

Reklama

wt., 02/26/2019 - 10:41 -- zzz

Jeżeli facet nie ma szans z innymi facetami w jakiejś konkurencji sportowej wystarczy, że opowie o swojej wewnętrznej przemianie i stwierdzi, że jest pełnowartościową kobietą w stanie przejściowym. Taki kuriozalny manewr pozwana "facetowi w stanie przejściowym" stanąć do boju z prawdziwymi samicami i raz za razem zgarniać wszystkie nagrody.Terry Miller z Bloomfield High, jest osobą transseksualną i ustanowił rekord wewnętrzny dziewcząt w 6,95 sekundy na 55 metrów. "Koleżanka" Yearwood zakończyła bieg w 7,01 sekundy, a zawodnik kobieta, z trzeciego miejsca, który nie jest osobą transpłciową, skończyła bieg w 7.23 sekundy.

Miller i Yearwood również w zeszłym roku zdobyli mistrzostwo stanowe na 100 m, przy czym Miller wygrał również 300 w tym sezonie.

Krytycy twierdzą, że ich tożsamość płciowa stanowi nieuczciwą przewagę, wyrażając znajomy argument w złożonej debacie dla sportowców transseksualnych, które przełamują bariery w sportach na całym świecie od liceów po zawodowców. 

"Wiele się nauczyłem o sobie i o innych ludziach dzięki tej transformacji. Zawsze staram się skupiać na wszystkich pozytywnych zachętach, jakie otrzymałem od rodziny, przyjaciół i sympatyków - powiedział Yearwood. "Ta przemiana napędziła mnie do tego, aby biec jeszcze szybciej".

Connecticut jest jednym z 17 stanów, które pozwalają sportowcom ze szkół średnich na rywalizowanie bez ograniczeń, zgodnie z Transathlete.com, który śledzi polityki państwowe w sportach w szkole średniej w całym kraju. 

Siedem stanów ma ograniczenia, które utrudniają sportowcom transseksualnym konkurowanie w szkole, jak na przykład wymaganie od zawodników rywalizacji pod płcią na świadectwie urodzenia lub dopuszczenie ich do udziału tylko po przejściu procedur zmiany płci lub terapii hormonalnych.Inne państwa albo nie mają polityki, albo rozwiązują problem w każdym indywidualnym przypadku.

Yearwood przyznaje, że jest silniejsza niż konkurentki, ale twierdzi, że dziewczyny, które nie są transpłciowe, mogą mieć inne zalety.

"Jeden wysoki skoczek może być wyższy i mieć dłuższe nogi niż inne, ale drugi może mieć doskonałą formę - powiedziała"Jeden sprinter może mieć rodziców, którzy wydadzą tyle pieniędzy na osobiste szkolenie dla swojego dziecka, co z kolei spowoduje, że dziecko będzie szybciej biegać".

Miller, w ogóle odmówił (a) udzielenia wywiadu w tej sprawie. 

"Wszyscy znamy wynik wyścigu, zanim jeszcze się zacznie; to demoralizuje "- powiedziała wzburzona biegaczka, która nie jest transpłuciowa

Association of Schools-Connecticut Interscholastic Athletic Conference, który zarządza sportem w szkole średniej w Connecticut, mówi, że jego polityka jest zgodna z ustawą antydyskryminacyjną, która mówi, że uczniowie muszą być traktowani w szkole przez pryzmat płci, z którą się identyfikują.

Joanna Harper, fizyk medyczny i biegaczka transgenderowa z Portland w stanie Oregon, twierdzi, że problem nie jest tak prosty. Uważa, że ​​potrzebny jest standard oparty na poziomach hormonów.

Dopóki hormonoterapia nie zacznie działać, genetyczni mężczyźni mają wyraźną przewagę nad genetycznymi samicami, powiedziała. Większość transseksualnych nastolatków nie rozpoczyna leczenia hormonalnego do momentu dojrzewania. Młodsze nastolatki mogą być na lekach blokujących dojrzewanie płciowe, ale dojrzewanie jest bardzo zindywidualizowane, a poziom testosteronu może być bardzo różny w zależności od jednej dziewczyny transseksualnej, powiedziała.

"Tożsamość płciowa nie ma znaczenia, to poziom testosteronu ma znaczenie", powiedział Harper, który studiuje problematykę sportowców transseksualnych. "Dziewczyny Trans powinny mieć prawo do rywalizacji w sporcie. Ale dziewczęta cisgender również powinny mieć prawo do rywalizacji i odniesienia sukcesu. Jak to równoważysz? Oto jest pytanie."

Yearwood ma nadzieję zakwalifikować się do tegorocznych narodowych mistrzostw National Scholastic Athletics Foundation w marcu. Niedawno grupa przyjęła nowe zasady, pozwalające dziewczętom w wieku przedemerytalnym na uczestnictwo z ich potwierdzoną płcią, ale nie określono wieku. Transseksualne dziewczynki po okresie dojrzewania musiały ukończyć operację zmiany płci i "minęło wystarczająco dużo czasu" po operacji lub terapii hormonalnej "w celu zminimalizowania przewag konkurencyjnych związanych z płcią".Transgenderki, które nie stosują terapii hormonalnej związanej z przemianami płci, mogą nie brać udziału w zawodach kobiecych - podała organizacja.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl/washingtontimes.com

Polub Plportal.pl:

Reklama