Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

SZAMOTULSKA NOCNA PIĄTKA IM. BOHDANA ZIELIŃSKIEGO ZA NAMI!

czw., 06/27/2019 - 14:35 -- koscielniakk

Magiczny wieczór z bieganiem w Szamotułach za nami!

Szamotulska Nocna Piątka przeszła już do historii. Na starcie nocnego biegu stanęło 503 uczestników i tule samo dotarło do mety na ulicy Sportowej 6. Bieg rozpoczęła intensywna rozgrzewka z ND FIT, który poprowadziła Natalia Dubiel. Po aktywnym wstępie kilka słów zabrała rodzina

ś.p. Bohdana Zielińskiego, która wspomniała najważniejsze fakty z życia, osoby której imię nosi nasz bieg. Sygnał do startu dała Pani Janina Zielińska i rozpoczęliśmy szybką i emocjonującą rywalizację.

Wśród mężczyzn dystans najszybciej pokonał Łukasz Nowak ze Skoków z czasem 15:17, na którego czekała wycieczka ufundowana przez Wakacje.pl oraz czek na kwotę 400,00 zł. Tuż za zwycięzcą przybiegł Sebastian Nowicki z Obornik, a na trzecim stopniu podium znalazł się Dawid Jagła z Jarocina, ostatnie premiowane nagrodami finansowymi miejsca zajęli Patryk Sopata z Drezdenka oraz Paweł Gorzelańczyk z Trzemeszna. Najlepszym z Szamotulan był Maciej Skórnicki, który uplasował się na 7 pozycji. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Violetta Maciołek z Lipnicy z czasem 18:25, na drugiej pozycji zameldowała się Rozalia Gapska z Pęckowa, a na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Papież z Przyborowa. Miejsce czwarte i piąte przypadło Martynie Lewandowskiej z Wolsztyna

i Adriannie Mściwujewskiej z Białegostoku. Na ostatnich dwóch uczestników czekała niespodzianka

w formie szamotulskich żółwi. Po zakończonym biegu jak, co roku wszystkich biegaczy zaproszono na poczęstunek, a po wspaniałych dekoracjach, można było posłuchać świetnego koncertu The Old Band.

Ważnym podkreślenia faktem jest również wspaniały Start Antka Smorawskiego z mamą Agnieszką, którzy to w świetnym stylu pokonali w tempie 28:51 naszą trasę.

Organizatorzy pragną podziękować wolontariuszom i opiekunom z Zespołu Szkół Nr 1 oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach, pracownikom Centrum Sportu Szamotuły, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Szamotułach, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, strażakom z Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej, służbom medycznym ze Szpitala Powiatowego w Szamotułach, Urzędowi Miasta i Gminy Szamotuły, zespołowi The Old Band, Pani Magdzie Prętkiej, Tomaszowi Kotusowi i Mariuszowi Foltyniewiczowi za wykonanie zdjęć, Jarkowi Muczkowi za komentarz, Jarkowi Bogackiemu wraz z SzOK za pomoc w nagłośnieniu. Sponsorom bez których tego biegu by nie było. Bankowi Spółdzielczemu w Dusznikach, Wakacjom.pl , Starostwu Powiatowemu w Szamotułach, Alanya Restaurant&Catering, Żywiec Zdrój, Tesco” Decydujesz, Pomagamy” oraz Wszystkim tym, których nie wymieniliśmy, a którzy przyczynili się organizacyjnie do sukcesu naszego biegu.